Firma

Bong jest jednym z wiodących dostawców specjalistycznych opakowań i kopert w Europie, oferującym rozwiązania dla dystrybucji i pakowania materiałów informacyjnych, reklamowych oraz towarów lekkich. Ważnymi obszarami wzrostu Grupy są opakowania dla handlu detalicznego i e-commerce oraz dynamiczne wejście na rynek kopert w Europie Wschodniej. Grupa osiąga roczną sprzedaż na poziomie około 2,1 miliarda SEK i zatrudnia około 1100 pracowników w 15 krajach.

SILNA POZYCJA NA RYNKU

Bong posiada silną pozycje biznesową w większości ważnych rynków w Europie, a Grupa dostrzega interesujące możliwości dalszego rozwoju. Bong to spółka akcyjna notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm (Small Cap).

NASZE AMBICJE

W firmie Bong pasjonujemy się tworzeniem rozwiązań opakowaniowych dla różnych zastosowań. Naszym głównym celem jest dostarczanie naszym klientom rozwiązań, które najlepiej i najbardziej efektywnie spełniają ich wymagania.

Jako część branży przetwórstwa papieru, dążymy do zrównoważonych rozwiązań, które pomagają zmniejszać ilość materiału opakowaniowego, objętość, wagę i odpady. Zarówno na korzyść środowiska, jak i na korzyść naszych klientów.

15
KRAJÓW
1100
PRACOWNIKÓW
100
% JAKOŚCI
285
LAT DOŚWIADCZENIA

Nasze wartości

Historia

Założyciel

1737 to rok powstania firmy Bong. Założenie miało miejsce w szwedzkim mieście Lund przez Carla Fredrika Bonga. Firma rozpoczęła swoją działalność od introligatorstwa, czyli oprawy książek. W kolejnych dziesięcioleciach rozwinęła się i w 1808 roku przeniosła do miasta Kristianstad.

Wzrost

W roku 1920 zainstalowano pierwszą maszynę do produkcji kopert. Dzięki tej inwestycji, Bong stworzył fundament dla dalszego rozwoju w kolejnych latach. W 1988 roku, będąc liderem rynku w Skandynawii, Bong został wprowadzony na listę OTC, później przekształconą w OMX, z rozszerzeniem na rynek nordycki.

Połączeninie

W 1997 roku Bong przejmuje firmę AB Sture Ljungdahl, największego producenta kopert w krajach nordyckich. Dwie wielkie firmy stają się jedną. Kolejne znaczące przejęcie ma miejsce w roku 2000. Poprzez przejęcie grupy Wolf-Bauwen, firma staje się dwukrotnie większa i tym samym największym producentem kopert w Europie. W 2010 roku Bong łączy się z firmą Hamelin i podwaja swoją siłę.

Lekkie opakowania

W 2020 roku firma Bong w odpowiedzi na coraz większe potrzeby rynku wprowadziła nowy produkt. Ten ruch obejmował opracowanie szerokiej gamy rozwiązań lekkich opakowań, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w różnych branżach i sektorze e-commerce.

Sklep online

W 2023 roku Bong uruchamia sklep internetowy.

Przyszłość

Bong będzie kontynuować proces przekształcenia się w specjalistę w zakresie opakowań lekkich, koncentrując się na ekologicznych i zrównoważonych rozwiązaniach.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest jednym z naszych głównych priorytetów. W Bong dokładamy wszelkich starań, aby opracowywać produkty opakowaniowe wykonane z zasobów odnawialnych lub materiałów pochodzących z recyklingu i nadające się do recyklingu lub ponownego użycia.

Dowiedz się więcej
Pytania lub sugestie?

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Grupie Bong i naszych produktach, skontaktuj się z nami.

© 2023 Bong Group. All rights reserved.